Fizjoterapeuci

Zygmunt Bartosiewicz

Magister fizjoterapii, licencjonowany terapeuta manualny, trener personalny oraz wykładowca akademicki.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia. Niezwłocznie po obronie pracy magisterskiej podjął pracę na uczelni jako nauczyciel akademicki na Wydziale Rehabilitacji. Certyfikowany terapeuta manualny. Autor wielu badań i publikacji naukowych z zakresu profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, jak i ergonomii pracy nastawionej na idealny dobór ustawienia kręgosłupa w otaczającej nas przestrzeni.  Pisze artykuły do takich czasopism jak: Sens, Postępy rehabilitacji, Współczesna Dietetyka czy Inspiracje. W oparciu o wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobytą w ciągu dziewięciu lat doświadczenia zawodowego, a także sześcioletniego doświadczenia jako nauczyciel akademicki (przedmioty takie jak: Anatomia Prawidłowa Człowieka, Ortopedia i Traumatologia oraz Urazy w sporcie) stworzył autorski program, który specjalizuje się w treningu stabilizacji kręgosłupa, aby uzyskać najlepszy możliwy do osiągnięcia stan zdrowia. Z pasji i potrzeby poszerzania świadomości oraz promowania zdrowego stylu życia – Równowaga ciała, umysłu i ducha,  założył firmę Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz. Zespół specjalistów pod nadzorem mgr Zygmunta Bartosiewicza specjalizuje się w dedykowanej rehabilitacji połączonej z fizjoterapią, z głównym naciskiem na stabilność kręgosłupa. Koordynator programu fizjoterapii w ogólnopolskim programie „Style Zdrowia Polaków”. Prowadzi szkolenia z zakresu fizjoterapii.

czytaj więcej

Uczestnik certyfikowanych kursów zawodowych takich jak: 
  • OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Szkolenie OMT jest najwyższym stopniem wykształcenia, możliwym do zdobycia w terapii manualnej  na świecie,  obecnie w Polsce jest tylko 30 certyfikowanych terapeutów tej metody leczenia;
  • Terapia Manualna metodą Kaltenborn – Evjenth International;
  • PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe);
  • Medyczny Trening Terapeutyczny;
  • Kinesiology Taping;
  • Terapia zaburzeń czynności systemu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego;
  •  Wielowymiarowa Terapia Manualna Stóp;
  •  Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży;
  • Masaż klasyczny;
  • Instruktor kulturystyki;

Karol Sulejewski

Magister fizjoterapii

Certyfikowany terapeuta manualny. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na co dzień zajmuje się fizjoterapią ortopedyczną. Zwolennik holistycznego modelu pracy z pacjentem, wierzący że najważniejszym elementem terapii jest odnalezienie przyczyny problemu a nie tylko łagodzenie objawów. Jego celem jest pozbycie się bólu oraz odzyskanie balansu w ciele poprzez pracę manualną i stopniowo dodawane ćwiczenia.

Absolwent licznych szkoleń z zakresu metod specjalnych fizjoterapii, m.in.:
  • Terapii manualnej wg Kaltenborn-Evjenth
  • Manipulacji powięzi wg Stecco
  • Medycznego treningu terapeutycznego
  • Treningu funkcjonalnego

„W swojej pracy najbardziej lubię uśmiech pacjenta wyzwolonego od bólu”

Mateusz Borkowski

Magister fizjoterapii

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia.  Zdecydowanie oddany fizjoterapii ortopedycznej. Stara się stale poszerzać swoją wiedzę o najnowsze doniesienia ze świata nauki. Poza indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, w pracy stawia na przyjazną atmosferę i dialog. Zawsze stara się wsłuchać w potrzeby pacjenta i spełnić jego oczekiwania. Wierzy w siłę ruchu i możliwości adaptacyjne każdego człowieka, dlatego dominującym narzędziem w jego pracy jest wprowadzanie pacjentów we wspomniany wcześniej ruch. Jak często powtarza, celem jego pracy jest pomoc w uzyskaniu autonomii ruchowej i kształtowaniu świadomości ciała. 

Chociaż nie stroni od pracy z żadnym rejonem narządu ruchu, to największą sympatią darzy staw kolanowy, a także poszczególne odcinki kręgosłupa. Poza gabinetem, realizuje się także jako redaktor naszych mediów społecznościowych, gdzie przybliża czytelnikom ciekawostki ze świata fizjoterapii i medycyny ortopedycznej. 

Prywatnie amator kawy, o której, jak mówi: smakuje najlepiej przy wciągającej książce kryminalnej. Pasjonat sportu, eksplorator ruchu, a w przeszłości piłkarz ręczny – w latach juniorskich (2007-2014) zawodnik MKS Truso Elbląg. Obecnie zapalony biegacz i kibic angielskiej Premier League. Nigdy nie odmówi partii w Scrabble czy sesji karaoke. 

Absolwent licznych szkoleń z zakresu metod specjalnych fizjoterapii, m.in.:
  • Terapii manualnej wg Kaltenborn-Evjenth
  • Medyczny trening terapeutyczny
  • Taping rehabilitacyjny;

„W swojej pracy najbardziej lubię uśmiech drugiego człowieka. Osobiście najbardziej cenię moment, kiedy uśmiech związany jest z pozytywną zmianą, którą udało nam się osiągnąć. ”

Antoni Pytel

Magister fizjoterapii

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia.  Zapalony koszykarz – od dziecka związany z tym sportem. Pasjonat fizjoterapii, szczególnie ortopedycznej i sportowej. Nastawiony na ciągłe zgłębianie wiedzy o człowieku. Terapię prowadzi pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta. Wyznaje zasadę, że nie z każdego pacjenta trzeba zrobić olimpijczyka, ale każdy pacjent powinien móc bez bólu i ograniczeń oddawać się swoim sportowym pasjom (nawet, jeśli jest to tylko spacer z wnukami). Nie oznacza to, że ćwiczenia z nim będą lekkie. 

W kontakcie z pacjentem stawia na szeroki uśmiech i dobrą atmosferę. Lubi masaże i pracę manualną, ponieważ sprzyja ona rozmowie i lepszemu poznaniu pacjenta.

Prywatnie amator włoskiego espresso i dobrego piwa górnej fermentacji. Nie stroni od dobrej kuchni, w której na pierwszym miejscu stoi kuchnia włoska. Pasjonat wszelkich form ruchu, szczególnie gier zespołowych. Lubi w swoim treningu łączyć ćwiczenia siłowe z treningiem szybkości i skoczności, bo: „w trakcie gry uwielbiam czuć dynamit w nogach”.

Absolwent licznych szkoleń z zakresu metod specjalnych fizjoterapii, m.in.:
  • Terapia manualna wg Kaltenborn-Evjenth
  • Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych;
  • Pinoterapia;
  • Medyczny trening terapeutyczny;

„W swojej pracy najbardziej lubię widzieć jak pacjentowi poprawia się komfort życia. Lubię oglądać kiedy wkładając w to niemałą pracę zmienia swoje nawyki – sposób siedzenia, poruszania się. Kiedy dzięki naszej wspólnej pracy przestaje odczuwać ból. „

Daniel Chromik

Magister fizjoterapii

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Wydział Medyczny, kierunek Fizjoterapia. Oddany fizjoterapii ortopedycznej. Za fundament sukcesu terapeutycznego uznaje szczegółową diagnostykę oraz dobór indywidualnej drogi terapeutycznej, która odpowie na potrzeby pacjenta zmniejszając jego dolegliwości bólowe i zwiększając możliwości ruchowe. W kontakcie z pacjentem stawia na połączenie pracy manualnej i ćwiczeń w przyjaznej atmosferze, ale również edukację pacjenta w zakresie przyjmowania odpowiedniej postawy a także wprowadzania prawidłowych nawyków ruchowych. Każdego dnia, na drodze rozwoju, stawia przed sobą nowe wyzwania, zgłębiając wiedzę z literatury oraz uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Motto, które przyświeca mu podczas pracy z pacjentem brzmi: „Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu”.
Prywatnie pasjonat wszelkich aktywności ruchowych. Aktualnie rozwija sportowe zamiłowanie poprzez uczestnictwo w biegach z przeszkodami, treningi biegów sprinterskich.

Uczestnik szkoleń z zakresu fizjoterapii:

– (MTT-REHA / KGG) Medyczny trening rehabilitacyjny według koncepcji Kaltenborna i Evjentha
– (TNM) Terapia Nerwowo – Mięśniowa
– (MTG) Masaż Tkanek Głębokich
– Kinesiotaping KT1/KT2

„W mojej pracy najbardziej lubię widzieć zadowolenie pacjenta po skutecznej terapii.”

Michał Garczyński

Magister fizjoterapii

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia. Zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną oraz sportową. W swojej pracy zawsze stawia na odnalezienie oraz wyeliminowanie źródła problemu pacjenta, nie tylko na łagodzeniu objawów. Głównym celem w terapii jest płynne przejście od procesu usprawniania do treningu ukierunkowanego na poprawę wyników sportowych pacjenta. Pracuje głównie przy pomocy technik tkanek miękkich oraz metod kształtowania kontroli nerwowo-mięśniowej. Fizjoterapię traktuje jako swoją pasję, co stanowi główną motywację do ciągłego poszerzania wiedzy.

Ukończył kurs trenera przygotowania motorycznego, a także kursy metod specjalnych fizjoterapii:

• Fascial Distortion Model
• PNF podstawowy
• Kinesiotaping w rehabilitacji i sporcie
• Masaż tkanek głębokich
• Relaksacyjny masaż powięziowy
• Kinetic control (w trakcie)

Prywatnie pasjonat sportu oraz dietetyki sportowej. Amatorsko trenuje kickboxing, a w okresie zimowym jeździ na snowboardzie. Swój proces treningowy uzupełnia treningiem siłowym, ponieważ jak uważa – nie istnieje sport, w którym można być zbyt silnym. Poza sportami walki uwielbia sporty drużynowe, a szczególnie piłkę nożną – zwłaszcza hiszpańską.

„W swojej pracy najbardziej lubię obserwować stale rosnące postępy pacjenta – od zmniejszenia bólu aż do pełnej aktywności sportowej.”