+48 515 121 091
Zygmunt Bartosiewicz - ZnanyLekarz.pl

O firmie

Firma istnieje na polskim rynku od 2012 roku. W pierwszym okresie działalności firma Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz, jako działalność gospodarcza osoby fizycznej Pana Zygmunta Bartosiewicza funkcjonowała pod nazwą Trener Zdrowia a następnie zmieniła nazwę na Forever Health. Pomysł założenia działalności gospodarczej zrodził się na przełomie kwietnia i maja 2012 roku po odbyciu szkolenia „Medyczny Trening Terapeutyczny”, który prowadził profesor Lasse Thue (wybitny fizjoterapeuta, prezydent metody terapii manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept na świat oraz osoba współpracująca jako fizjoterapeuta ze światem sortu (np.: klub piłkarski Barcelona). Zakres szkolenia pokazał możliwość prowadzenia specjalistycznych ćwiczeń fizycznych przez fizjoterapeutów dla pacjentów z bólem kręgosłupa, po urazach w obrębie narządu ruchu czy po zabiegach chirurgicznych. 

Jednak geneza firmy rodziła się w już wiele lat wcześniej. Zygmunt Bartosiewicz od najmłodszych lat uprawiał wyczynowo sport (Judo – klub sportowy Lublinianka, Pływanie – UKS Orlik, Koszykówka – AZS Lublin), niezaprzeczalnie była to pasja. Postanowił ją połączyć ze swoją przyszłą karierą zawodową, dlatego w 2005 roku rozpoczął studia na kierunku Fizjoterapia na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Zaraz po obronie pracy magisterskiej, jako pracownik naukowo dydaktyczny w Zakładzie Anatomii i Kinezjologii prowadził przedmiot Anatomia Prawidłowa Człowieka. Nie bez powodu określa się tą część wiedzy jako najtrudniejszą na studiach związanych ze zdrowiem oraz chorobą człowieka. Jednak w połączeniu z odbyciem wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii (między innymi: terapia manualna Kaltenborn-Evjenth koncept, proprioceptywne torowanie nerwowo mięśniowe czy instruktor kulturystyki) oraz wielogodzinnej pracy z pacjentami zrodziła się kolejna pasja. Szczególnym zamiłowaniem stało się rozkładanie na czynniki pierwsze jednostek chorobowych pacjentów oraz logiczno analityczny sposób układania terapii w oparciu o anatomię, biomechanikę oraz patobiomechanikę narządu ruchu. W połączeniu z koncepcją Medyczny Trening Terapeutyczny dało to przełomową jak na tamten czas koncepcję pomagania pacjentom, która łączyła terapię manualną oraz ćwiczenia fizyczne.

Początkowo lokalizacja firmy mieściła się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W pewnym momencie wizyty były prowadzone w gabinetach na Bielanach, Pradze, Ursynowie i w Centrum. W 2014 roku podjęto decyzję o przeniesieniu gabinetu do jednego miejsca. Obecnie Klinika Fizjoterapii mieści się na ulicy Marszałkowskiej w samym sercu Warszawy.

Obecnie, koncepcja pracy z pacjentem jest dalej rozwijana w kierunku terapii manualnej oraz ćwiczeń stabilizacji po urazach kręgosłupa i stawów obwodowych. Nacisk jest kładziony przede wszystkim na indywidualizację terapii - układanie planu fizjoterapii pod kątem dysfunkcji danego pacjenta uwzględniając aspekty danej jednostki chorobowej oraz psychologiczne pacjenta. Klinika Fizjoterapii wciąż się rozwija, do zespołu dołączyło obecnie dwóch fizjoterapeutów, natomiast w skład zespołu Kliniki Fizjoterapii wchodzi także neurochirurg, ortopeda, stomatolog (zaburzenia stawów skroniowo żuchwowych), dietetyk oraz psycholog.

W przyszłości planowany jest dalszy rozwój. Od października 2016 roku mgr Zygmunt Bartosiewicz będzie asystował profesorowi Lasse Thue w prowadzeniu kursów Medycznego Treningu Terapeutycznego.

 

Zapraszamy!

Kontakt

Klinika Fizjoterapii
mgr Zygmunt Bartosiewicz

ul. Żurawia 47; Piętro IV
00-680 Warszawa

NIP 7122908862

Zapoznałem się z treścią regulaminu i akceptuję jego postanowienia.*
Zapoznałem się z obowiązkiem informacyjnym i akceptuję jego postanowienia.*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłania jednorazowej informacji handlowej drogą elektroniczną prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem połączeń telefonicznych przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.).*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem połączeń telefonicznych przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.).