+48 515 121 091
Zygmunt Bartosiewicz - ZnanyLekarz.pl

Media

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami naszych specjalistów.

ekspert: Zygmunt Bartosiewicz
publikacja: Recepta.pl, Listopad 2017   

Praca farmaceuty wymaga nie tylko koncentracji i pewnej znajomości psycholigii, wykorzystywanej w podejściu do pacjenta. Związana jest często z wielogodzinnym staniem przy ekspozycyjnym okienku, a to obciąża stawy. Cierpi zwłaszcza KRĘGOSŁUP.

 

 

 
 
 

 

autorzy: Zygmunt Bartosiewicz, Kamil Korcala
publikacja: Współczesna Dietetyka Nr 08/2016, Listopad 2016   www.wspolczesnadietetyka.pl

Aktywność fizyczna ma bardzo istotne znaczenie dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Jest jedną z podstawowych funkcji człowieka. Według Światowej Organizacjo Zdrowia (World Health Organization, WHO) zdrowie "to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu". Podejmowanie regularnych działań związanych z wysiłkiem fizycznym poprawia w znacznym stopniu samopoczucie, sprawność umysłową, a co najważniejsze wydłuża życie o kilka lat.

 

 

 
 
 

 

autor: Zygmunt Bartosiewicz
publikacja: Współczesna Dietetyka Nr 03/2016, Marzec 2016   

Odpowiedni dobór aktywności fizycznej jest bardzo istotną kwestią i tematem wielu różnych rozważań. Dietetycy często radzą się fizjoterapeutów czy trenerów personalnych w tej sprawie. Pytają o to, co najlepiej polecić pacjentom, bo przecież połączenie diety z aktywnością fizyczną daje dużo lepsze i szybsze rezultaty, a to wpływa znacząco na poziom motywacji pacjenta do przestrzegania postanowień nowego planu żywieniowego. W mediach wciąż słychać o nowych metodach treningowych, takich jak np.: trening stabilizacji mięśni głębokich, TRX, ćwiczenia funkcjonalne itd. Każda z metod, zdaniem ich twórców, czy raczej propagatorów, jest rewelacyjna, dobra na wszystko, najlepsza, niepowtarzalna, efektywna... Czy tak jest naprawdę?

 
 

 

współautor: Zygmunt Bartosiewicz
publikacja: Współczesna Dietetyka Nr 11/2015, Listopad 2015

Od pewnego czasu coraz bardziej popularny jest trend prowadzenia pacjenta przez cały zespół terapeutyczny. W skład takiego zespołu najczęściej wchodzą: lekarz, psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta, pielęgniarka i − w zależności od potrzeby − specjaliści z innych dziedzin. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: jaka jest rola fizjoterapeuty, czy warto rozwijać współpracę na linii dietetyk − fizjoterapeuta oraz kiedy należy skierować pacjenta do specjalisty fizjoterapii i jakie korzyści dla pacjenta mogą wynikać z tej współpracy. 

 

ekspert: Zygmunt Bartosiewicz
publikacja: Sens Nr 11/2015, Listopad 2015

Siedzenie godzinami na kanapie, niewłaściwa wysokość kuchennego blatu i deski do prasowania... - lista naszych wykroczeń przeciwko kręgosłupowi jest długa. ALE MAŁE ZMIANY MOGĄ SPRAWIĆ CUDA.

autor: Zygmunt Bartosiewicz
publikacja: Współczesna Dietetyka Nr 9/2015, Wrzesień 2015

Każdy pacjent, który zaczyna dietę, marzy o szybkich rezultatach. Najlepiej, jeśli efekt jest widoczny już po dwóch tygodniach. Jeśli rezultaty nie satysfakcjonują pacjenta, bardzo szybko traci on motywację, która jest niezbędna w długotrwałym procesie odchudzania. Jednak ciężko jest przez dwa tygodnie odchudzić pacjenta tak znacząco, aby efekt był zauważalny. I tu przychodzą z pomocą fizjoterapeuci. 

ekspert: Zygmunt Bartosiewicz
publikacja: Sens Nr 5/2015, maj 2015

Zaliczasz się do grupy współczenych "korposapiens" i siędzasz wiele godzin dziennie, stukając palcami o klawiaturę? UWAŻAJ, BO MOŻE CI GROZIĆ ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA.

Kontakt

Klinika Fizjoterapii
mgr Zygmunt Bartosiewicz

ul. Żurawia 47; Piętro IV
00-680 Warszawa

NIP 7122908862

Zapoznałem się z treścią regulaminu i akceptuję jego postanowienia.*
Zapoznałem się z obowiązkiem informacyjnym i akceptuję jego postanowienia.*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłania jednorazowej informacji handlowej drogą elektroniczną prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem połączeń telefonicznych przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.).*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem połączeń telefonicznych przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.).