mgr Zygmunt Bartosiewicz

Magister fizjoterapii, licencjonowany terapeuta manualny, trener personalny oraz wykładowca akademicki.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia. Niezwłocznie po obronie pracy magisterskiej podjął pracę na uczelni jako nauczyciel akademicki na Wydziale Rehabilitacji. Certyfikowany terapeuta manualny. Autor wielu badań i publikacji naukowych z zakresu profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, jak i ergonomii pracy nastawionej na idealny dobór ustawienia kręgosłupa w otaczającej nas przestrzeni.  Pisze artykuły do takich czasopism jak: Sens, Postępy rehabilitacji, Współczesna Dietetyka czy Inspiracje. W oparciu o wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobytą w ciągu dziewięciu lat doświadczenia zawodowego, a także sześcioletniego doświadczenia jako nauczyciel akademicki (przedmioty takie jak: Anatomia Prawidłowa Człowieka, Ortopedia i Traumatologia oraz Urazy w sporcie) stworzył autorski program, który specjalizuje się w treningu stabilizacji kręgosłupa, aby uzyskać najlepszy możliwy do osiągnięcia stan zdrowia. Z pasji i potrzeby poszerzania świadomości oraz promowania zdrowego stylu życia – Równowaga ciała, umysłu i ducha,  założył firmę Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz. Zespół specjalistów pod nadzorem mgr Zygmunta Bartosiewicza specjalizuje się w dedykowanej rehabilitacji połączonej z fizjoterapią, z głównym naciskiem na stabilność kręgosłupa. Koordynator programu fizjoterapii w ogólnopolskim programie „Style Zdrowia Polaków”. Prowadzi szkolenia z zakresu fizjoterapii.

Uczestnik certyfikowanych kursów zawodowych takich jak: 

  • OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Szkolenie OMT jest najwyższym stopniem wykształcenia, możliwym do zdobycia w terapii manualnej  na świecie,  obecnie w Polsce jest tylko 30 certyfikowanych terapeutów tej metody leczenia;
  • Terapia Manualna metodą Kaltenborn – Evjenth International;
  • PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe);
  • Medyczny Trening Terapeutyczny;
  • Kinesiology Taping;
  • Terapia zaburzeń czynności systemu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego;
  •  Wielowymiarowa Terapia Manualna Stóp;
  •  Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży;
  • Masaż klasyczny;
  • Instruktor kulturystyki;

Ceniony przez Pacjentów  za „profesjonalizm, pasję, energię, proaktywne podejście i niezawodność”: 

„Jestem pod wrażeniem osoby Zygmunta. To świetny człowiek i zarazem prawdziwy profesjonalista o wiedzy i umiejętnościach znacznie wykraczających poza to „co było na studiach”. Już po pierwszej wizycie wiedziałam, że nie będę „kolejnym” pacjentem. Zygmunt przeprowadził szczegółowy wywiad (uwierzcie mi w dzisiejszych czasach niestety rzadko który lekarz to robi), trafnie postawił diagnozę i co najważniejsze dobrał odpowiednią terapię oraz zestaw bezcennych ćwiczeń. Niesamowicie inne nastawienie i sposób leczenia niż u mojego specjalisty ortopedy, który w przypadku bólu kolana (gdzie po 10 latach grania w siatkówkę i upadków na parkiet nabawiałam się luksacji rzepki – dodam, że dopiero Zygmunt to stwierdził) zalecił mi zimne okłady, glukozaminę z chondroityną do łykania i kilka zastrzyków z kwasem hialuronowym… Pozwolicie, że nie będę tego komentować. Zygmunt NIE LECZY OBJAWÓW, on znajduje PRZYCZYNĘ i na niej się skupia! Dzięki współpracy z tym człowiekiem jestem w stanie utrzymać swoje ciało w zdrowiu i pełnej sprawności. Nie czekajcie, umówcie się na wizytę i sami doświadczcie rezultatów!” – Karolina B.

„Terapię rozpoczęliśmy od profilaktyki i przygotowania do biegania po BARDZO długim okresie braku aktywności – jestem programistą, więc jak większość ludzi z branży mam problemy siedzącym trybem życia/pracy. Aktualnie regularnie biegam, chodzę na siłownie i staram się dbać o swój organizm zgodnie z zaleceniami Zygmunta. Dodatkowo jestem raczej trudnym pacjentem bo co jakiś czas zrobię coś szalonego co np. ostatnio skończyło się telefonem do Zygmunta z informacją, że ledwo mogę wstać z łóżka przez ból w plecach. Tego samego dnia Zygmunt znalazł dla mnie czas i po kilkudziesięciu minutach dziwnych (moim zdaniem) aktywności byłem praktycznie wyleczony. Magia! W skrócie: Polecam zarówno tym których już trzeba leczyć, ale także tym (którzy tak jak ja) chcą zmienić swój tryb życia i potrzebują kogoś kto zadba o zdrowy przebieg tego procesu / poskłada ich w razie ewentualnych potknięć :)” – Marcin W.

„Pan Zygmunt Bartosiewicz to świetny fachowiec z ogromną wiedzą i powołaniem. Jest profesjonalny, dostosowuje terapie do pacjenta. Cierpliwe słucha, szczegółowo diagnozuje oraz przystępnie tłumaczy dolegliwości pacjentowi. Podczas terapii czułam się bezpiecznie i komfortowo. Uważam, że zawsze kieruję się dobrem pacjenta, bardzo angażuje się i nie podejmuje ryzykownych działań. Poza tym jest niesamowitą i charyzmatyczną osobowością. Wizyty u niego upływają w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze co również bardzo cenię. Serdecznie polecam Pana Zygmunta!!” – Agnieszka K.