+48 515 121 091
Zygmunt Bartosiewicz - ZnanyLekarz.pl
Jesteś tutaj: Specjaliści / Fizjoterapeuci / mgr Zygmunt Bartosiewicz

mgr Zygmunt Bartosiewicz

Magister fizjoterapii, licencjonowany terapeuta manualny, trener personalny oraz wykładowca akademicki. Założyciel Kliniki Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie - Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia. Niezwłocznie po obronie pracy magisterskiej podjął pracę na uczelni jako nauczyciel akademicki na Wydziale Rehabilitacji. Obecnie jest w trakcie szkolenia OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Szkolenie OMT jest najwyższym stopniem wykształcenia, możliwym do zdobycia w terapii manualnej  na świecie - w Polsce, jak do tej pory jest  około 30 certyfikowanych terapeutów tej metody leczenia. Certyfikowany terapeuta (międzynarodowy egzamin) z Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept oraz Medycznego Treningu Terapeutycznego. Autor wielu badań i publikacji naukowych z zakresu profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, jak i ergonomii pracy nastawionej na idealny dobór ustawienia kręgosłupa w otaczającej nas przestrzeni.  Pisze artykuły do takich czasopism jak: Sens, Postępy rehabilitacji, Współczesna Dietetyka czy Inspiracje. W oparciu o wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobytą w ciągu dziewięciu lat doświadczenia zawodowego, a także sześcioletniego doświadczenia jako nauczyciel akademicki (przedmioty takie jak: Anatomia Prawidłowa Człowieka, Ortopedia i Traumatologia oraz Urazy w sporcie) stworzył autorski program, który specjalizuje się w treningu stabilizacji kręgosłupa, aby uzyskać najlepszy możliwy do osiągnięcia stan zdrowia. Z pasji i potrzeby poszerzania świadomości oraz promowania zdrowego stylu życia - Równowaga ciała, umysłu i ducha,  założył firmę Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz. Zespół specjalistów pod nadzorem mgr Zygmunta Bartosiewicza specjalizuje się w dedykowanej rehabilitacji połączonej z fizjoterapią, z głównym naciskiem na stabilność kręgosłupa. Koordynator programu fizjoterapii w ogólnopolskim programie „Style Zdrowia Polaków”, prowadzi szkolenia z zakresu fizjoterapii i współpracuje między innymi z firmami: Medicover, Orange, USP Zdrowie, Polidea czy Skanska.  

 

Uczestnik certyfikowanych kursów zawodowych takich jak: 

  •   (w trakcie) OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Szkolenie OMT jest najwyższym stopniem wykształcenia, możliwym do zdobycia w terapii manualnej  na świecie,  obecnie w Polsce jest tylko 30 certyfikowanych terapeutów tej metody leczenia; 
  • Terapia Manualna metodą Kaltenborn – Evjenth International;
  • PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe);
  • Medyczny Trening Terapeutyczny;
  • Kinesiology Taping;
  • Terapia zaburzeń czynności systemu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego;
  •  Wielowymiarowa Terapia Manualna Stóp;
  •  Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży;
  • Masaż klasyczny;
  • Instruktor kulturystyki;

Ceniony przez Pacjentów  za "profesjonalizm, pasję, energię, proaktywne podejście i niezawodność":

"Jestem pod wrażeniem osoby Zygmunta. To świetny człowiek i zarazem prawdziwy profesjonalista o wiedzy i umiejętnościach znacznie wykraczających poza to "co było na studiach". Już po pierwszej wizycie wiedziałam, że nie będę "kolejnym" pacjentem. Zygmunt przeprowadził szczegółowy wywiad (uwierzcie mi w dzisiejszych czasach niestety rzadko który lekarz to robi), trafnie postawił diagnozę i co najważniejsze dobrał odpowiednią terapię oraz zestaw bezcennych ćwiczeń. Niesamowicie inne nastawienie i sposób leczenia niż u mojego specjalisty ortopedy, który w przypadku bólu kolana (gdzie po 10 latach grania w siatkówkę i upadków na parkiet nabawiałam się luksacji rzepki - dodam, że dopiero Zygmunt to stwierdził) zalecił mi zimne okłady, glukozaminę z chondroityną do łykania i kilka zastrzyków z kwasem hialuronowym... Pozwolicie, że nie będę tego komentować. Zygmunt NIE LECZY OBJAWÓW, on znajduje PRZYCZYNĘ i na niej się skupia! Dzięki współpracy z tym człowiekiem jestem w stanie utrzymać swoje ciało w zdrowiu i pełnej sprawności. Nie czekajcie, umówcie się na wizytę i sami doświadczcie rezultatów!" - Karolina B.

"Terapię rozpoczęliśmy od profilaktyki i przygotowania do biegania po BARDZO długim okresie braku aktywności - jestem programistą, więc jak większość ludzi z branży mam problemy siedzącym trybem życia/pracy. Aktualnie regularnie biegam, chodzę na siłownie i staram się dbać o swój organizm zgodnie z zaleceniami Zygmunta. Dodatkowo jestem raczej trudnym pacjentem bo co jakiś czas zrobię coś szalonego co np. ostatnio skończyło się telefonem do Zygmunta z informacją, że ledwo mogę wstać z łóżka przez ból w plecach. Tego samego dnia Zygmunt znalazł dla mnie czas i po kilkudziesięciu minutach dziwnych (moim zdaniem) aktywności byłem praktycznie wyleczony. Magia! W skrócie: Polecam zarówno tym których już trzeba leczyć, ale także tym (którzy tak jak ja) chcą zmienić swój tryb życia i potrzebują kogoś kto zadba o zdrowy przebieg tego procesu / poskłada ich w razie ewentualnych potknięć :)" - Marcin W.

"Pan Zygmunt Bartosiewicz to świetny fachowiec z ogromną wiedzą i powołaniem. Jest profesjonalny, dostosowuje terapie do pacjenta. Cierpliwe słucha, szczegółowo diagnozuje oraz przystępnie tłumaczy dolegliwości pacjentowi. Podczas terapii czułam się bezpiecznie i komfortowo. Uważam, że zawsze kieruję się dobrem pacjenta, bardzo angażuje się i nie podejmuje ryzykownych działań. Poza tym jest niesamowitą i charyzmatyczną osobowością. Wizyty u niego upływają w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze co również bardzo cenię. Serdecznie polecam Pana Zygmunta!!" - Agnieszka K.

CERTYFIKATY:

Kontakt

Klinika Fizjoterapii
mgr Zygmunt Bartosiewicz

ul. Marszałkowska 87 lok. 113
00-683 Warszawa

NIP 7122908862

Zapoznałem się z treścią regulaminu i akceptuję jego postanowienia.*
Zapoznałem się z obowiązkiem informacyjnym i akceptuję jego postanowienia.*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłania jednorazowej informacji handlowej drogą elektroniczną prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem połączeń telefonicznych przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.).*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego za pośrednictwem połączeń telefonicznych przez Klinikę Fizjoterapii Zygmunt Bartosiewicz zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.).